Cięcie wodą Poznań

Możliwość wycięcia dowolnego kształtu w wielu rodzajach nawet twardych materiałów i to dodatkowo bez powstawania odkształceń oraz innych zmian w strukturze. W Taskoprojekt świadczymy wysokiej jakości usługi cięcia wodą, wykonywane za pomocą profesjonalnego sprzętu pod nadzorem doświadczonej kadry inżynierów. Zapewniamy indywidualne podejście do każdego klienta i uwzględnienie wszystkich jego wymagań w czasie wykonywania zlecenia.

Cięcie strumieniem wody Poznań – jak się odbywa?

Technologia waterjet polega na wykorzystaniu do wykonania cięcia strumienia wody pod bardzo dużym ciśnieniem, który jest osiągany m.in. dzięki dyszy wylotowej o bardzo małej średnicy. Siła ta jest wystarczająca do wykonania cięcia na wielu rodzajach materiałów. W przypadku większości ciętych materiałów wykorzystywanych w naszej branży takich jak stal, metale kolorowe i tworzywa sztuczne, do cieczy dodaje się garnet, czyli środek ścierny powodujący cięcie abrazyjne Cięcie strumieniem wody odbywa się bez strefy wpływu ciepła , co sprawia, że poddawane mu materiały nie ulegają odkształceniu. Wysokiej jakości usługi cięcia wodą wykonujemy w naszej firmie Taskoprojekt. Poznań stanowi obszar naszej działalności. Jesteśmy w stanie dokonać obróbki na wielu rodzajach materiałów, tworząc precyzyjne cięcie o dowolnie wybranym przez klienta kształcie.

Cięcie wodą – jakie materiały można poddać tego rodzaju obróbce?

Technologia waterjet umożliwia wykonanie precyzyjnego cięcia o dowolnym kształcie w praktycznie każdym rodzaju materiału – w tworzywach sztucznych, drewnie, kamieniu, każdego rodzaju stali, metalach kolorowych, gumie, szkle, ceramice i wielu innych. Cięcie wodą pozwala na uniknięcie strat w materiale, przez precyzyjne wycięcie przygotówki o zadanym kształcie zaprojektowanego elementu, a także odkształceń na całej jego powierzchni, mogących powstać przy użyciu innych technologii wykorzystujących np. wysokie temperatury. Technologia ta znajduje bowiem szerokie zastosowanie również w innych branżach i jest wykorzystywana m.in. przy produkcji mebli, zabawek, naczyń, okien, a nawet płyt nagrobkowych.

Dlaczego warto zdecydować się na usługi cięcia wodą?

Cięcie strumieniem wody jest nie tylko rozwiązaniem gwarantującym precyzyjne wykrojenie dowolnego kształtu, ostro zakończone krawędzie bez odkształceń i zmian w budowie materiału, a także praktycznie brak strat w obrabianym tworzywie. Waterjet stanowi również bardzo ekologiczną opcję w porównaniu do innych metod cięcia. W czasie obróbki materiałów nie powstają bowiem żadne szkodliwe odpady ani pyły, a do atmosfery nie są uwalniane trujące gazy bądź inne substancje. Ponadto, gama tworzyw mogących zostać poddana usługom cięcia wodą, jest naprawdę szeroka. Możliwe są też do wykonania rodzaje obróbki nieosiągalne przy wykorzystaniu innych technologii. Przykładem jest tutaj cięcie wielowarstwowe. Co więcej, dzięki temu, że cięcie strumieniem wody jest procesem w pełni zautomatyzowanym, przebiega on bardzo sprawnie i może być powtarzalny. Aspekt ten przekłada się również na zmniejszenie kosztów takowej pracy. Gwarantujemy, że usługi cięcia wodą wykonywane przez naszą firmę Taskoprojekt są w pełni profesjonalne. Posiadamy 50 lat doświadczenia w branży, a wykorzystywane przez nas urządzenia to rzetelny i specjalistyczny sprzęt. Wykonaliśmy już wiele tego rodzaju projektów i nie możemy się doczekać, aż zrealizujemy Twój.

szybki kontakt